+420 720 948 409
´
info@jezevcicivnouzi.cz
Droždín A70, Olomouc, 779 00

Průběh adopce

Haf! Haf! Dobrý den přeje Fanynka z JVN.

Panička Petra mi tvrdí, že jsem se osvědčila a hned mi proto zadala další téma - adopci a výběr rodiny. Hlavní zásady:

Z JVN pejska do boudy nedáváme (ani vytápěné, ani s klimatizací a ani kdyby byla ze zlata).
Pro nás je pes partner, parťák, kamarád, rovnocenný člen rodiny. Psi JVN se mnou žijí v domě, mohou kamkoliv, denně mají procházky dle jejich zdravotního stavu.
Pro JVN psy vybíráme rodiny, které to mají nastavené stejně. Výběr je velmi pečlivý a vždy ku prospěchu psa, tzn. přistupujeme ke každé adopci individuálně.

Postup velmi stručně:

1. Zájemce pošle email s tím, o jakého JVN psa má zájem.
2. My zašleme základní dotazník.
3. Rodina musí odpovědět na všechny naše základní otázky.
4. Pokud rodina splní požadavky pro daného psa, je osobní návštěva u nás, procházka s pejskem. Popovídání si s námi.
5. Zda-li je oboustranná souhra, zájemce/pes a akceptování podmínek JVN, pak my jedeme s pejskem do rodiny.
6. Zda-li je v nové rodině vše ok, např.s ostatními členy domácnosti, pak je předání Smluvní a pejsek zůstává.
7. Závěrem jen uvedeme často opakované. Z JVN pes odchází plně očkovaný i přeočkovaný DHPPI+L4+R, odčervený, ošetřený spot on, kastrovaný, čipovaný (čip registrovaný), má 2x kompletní krevní testy - vstupní a výstupní hematologii, biochemii, sdma, rtg a sono, revizi zubů, pokud má jakýkoliv zdravotní problém, je léčen, operován u nás. Pes odchází do rodiny zdravý a psychicky ok. Rovněž dáváme do adopcí hodně staré a např.kardiaky a psy s vysokou pravděpodobností nádorů, částečně ochrnuté - tito psi odchází do rodiny v programu Fany. Tzn.jsou v rodině, ale JVN zodpovídá za veterinární péči u naší doktorky.
Jednoduché. Pokud nesouhlasíte s podmínkami, je to pouze vaše volba. V ČR máme stovky spolků a útulků a bohužel i takové, kde je jejich vedení zcela jedno, kde pes bude. Výhrůžky na nás neplatí. Nám jde pouze o psy, pro které žijeme a chceme pro ně jen to nejlepší. Naše psy známé nejlépe, jen my dokážeme posoudit, zda je rodina vhodná či nikoliv.

I mně samotné se ten výběr nezdál, respektive jeho důkladnost. Ale panička Petra mi to vysvětlila. Výsledky hovoří za vše :-) - ze všech adoptovaných pejsků (223) se do JVN vrátila z adopce v r. 2015 Lejka (ihned šla do druhé, schválené a čekající rodiny a je spokojená jak blecha), v roce 2018 Cita (rovněž ihned umístěná v druhé čekající a prověřené rodině a užívá si jak princeznička), v roce 2018 Jonášek - vážně mu onemocněl pán, je umístěn dlouhodobě v nemocnici, Jonáš je nyní v nové rodině a šéfuje parkům v Brně.

A nyní ta hlavní část mého referátu - toto mám vše za sebou a jsem k adopcííí !!!
Takže se těším na brzkou shledanou se svou budoucí rodinou a jdu si ochutnat sušené maso, které jdem dostala za tento referát.
Vaše Fanynka z JVN. Haf!

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok