+420 720 948 409
´
info@jezevcicivnouzi.cz
Droždín A70, Olomouc, 779 00

Co znamená být "pyžamákem" v JVN

Haf! Haf! Jmenuji se Růženka a jsem jeden z "pyžamáků" v JVN. Původně jsem si v JVN pouze hrála a užívala, ale naše panička Petra demokraticky rozhodla, že jí jakožto její svěřenci (z důvodu jejího vytížení či spíše přetížení), budeme muset trošku pomoci s informační kampaní, zaměřenou na propagaci činnosti JVN. Sice jsem zpočátku dělala, že nerozumím a nechápu, ale za mírný úplatek v podobě nového míčku a balíčku sušeného masa jsem si dala říci.

Tato moje prvotina bude pojata jako FAQ, čili často kladené otázky na nás pyžamáky :-)

- kolik nás je - nyní je nás v JVN 9 statečných
- kdo je to pyžamák - trvale ochrnutý pes s přerušenou míchou, kde ani operace nepomůže (nebo nepomohla). Dostává se nám rehabilitací pod dohledem ortopeda.
- proč nosíme pyžamo - protože nám drží pleny a neodíráme si zadní nepohyblivé nožičky a pokud je nemáme, tak zadeček. Z funkčních důvodů máme nejradši dětské overaly.
- jakou velikost overalů potřebujeme - velikost 74, 80 a 86 a potřebujeme neustálý přísun (i přes to, že se paniččina pračka nezastaví). Overaly musí mít  rukávy, plné nohavice a rovné zapínání na cvoky.
- proč nosíme pleny - neudržíme ani moč, ani stolici (a někdy ani myšlenku - to se stává i Vám). Po paničce vyžadujeme pleny Pampers, Dada, Albert - na zapínání - velikost 5 a pak pro dospělé lidí značku ID XS. To je pro ty největší z nás. Látkové pleny nepoužíváme - při naší neposednosti by se na nás neudržely...
- proč nemáme vozík - všichni máme svůj, na míru vyrobený vozík a na procházkách s nimi jsme venku téměř denně (tedy kromě počasí, do kterého by člověk ani psa, natož jezevčíka nevyhnal). Na naší zahradě pak lítáme bez vozíčků. Ostatně, podívejte se na naše videa na Facebooku.
- proč je chudáky neutratíte - škoda, že autora takového dotazu nemám v dosahu. S chutí bych si na něm vyzkoušela svůj chrup. A ne jednou. Nejsme žádní "chudáci", ale spokojení psi. Neřešíme to, že k pohybu používáme pouze dvě končentiny (což drtivá většina lidí dělá také a nikdo se nad tím nepozastavuje). Ostatně to vidíte na našich fotkách a videích. Pokud to chcete mít v přímém přenosu, stačí se stát pravidelným venčitelem pejsků v JVN. Pokud Vám to půjde, můžete si vzít na výlet i někoho z nás "pyžamáků". Doporučuji ale předtím absolvovat kondiční trénink, protože tolik elánu jako my, nemá většina ostatních psích kamarádů.
Tak a a dost. Začaly mě bolet tlapky a panička chce na notebooku také něco napsat. Jdu si na zahradu vyzkoušet ten úplatkový míček.

Vaše Růženka, pyžamák v JVN. Haf!

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok